Pomocnik Wędkarza – z Androidem na ryby
|Lody już stopniały, śniegu jak nie było tak nie ma do polski powoli zbliża się wiosenna aura. Ta pora roku jest wymarzonym okresem dla zbieraczy runa leśnego, zapalonych wędkarzy, którzy po zimowym letargu w końcu mogą rozprostować swoje kości oraz plenerowych popijaczy zimnego piwka. Jako że dla grzybiarzy ostatnio dodawałem aplikację a namierzanie straży miejskiej nie jest jeszcze dostępne na Androida skupię się na miłośnikach moczenia kija.
Aplikacja Pomocnik Wędkarza jest całkowicie darmowa a zapaleńcom wędkowania umożliwia korzystanie z przeróżnych działów bogatych w informacje. Pierwszym z nich są „aktualności” krótko mówiąc czytnik RSS stron wędkarskich umożliwiający śledzenie nowości na wszystkich lub wybranych stronach. Kanały wybieramy stawiając „ptaszka” przy adresie strony.
Druga dostępna opcją jest „dziennik połowów” pomimo tego że nie jestem i nie byłem wędkarzem uważam to za świetną opcję. Oznaczana miejsce za pomocą GPSa, czas i dodając krótką notatkę na temat ryb bądź przynęty mamy możliwość stworzenia naprawdę niezłego kompendium wiedzy.
Trzecia opcja ważna wyłączenie dla laików (bo stare wygi znają się na tym rewelacyjnie) to atlas ryb przedstawiający zdjęcia wraz z krótkim opisem zmiennocieplnych kręgowców wodnych. Kolejną ważną zakładką jest mapa z zaznaczonymi łowiskami, która ułatwi nam wybranie bądź dotarcie na wybrany obiekt.
Promocje – ta opcja doprowadziła mnie do szoku. Klikają w nią spodziewałem się prawdziwych promocji, pierwsze co wskoczyło mi na ekran to kołowrotek za tysiaczka. Ciężko mi stwierdzić czy istnieją tam prawdziwe okazje czy jest to forma zarobku autora Pomocnika Wędkarskiego.
Kolejna i zarazem bardzo ważna część aplikacji to dział „regulaminy i przepisy”. Widnieją tu informację prawne oraz regulaminy, między innymi:
- Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
- Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb na Morzu
- Ustawa o rybactwie śródlądowym
- Prawo wodne
- Tabela składek okręgowych 2013
- Informator Wód Krainy Pstrąga i Lipienia
- Regulaminy okręgów
Zagłębiając się dalej napotkamy „kalendarz brań”, który orientacyjnie przedstawi nam możliwość brania wraz z informacją o fazie księżyca oraz wschodzie i zachodzie słońca. Ostatnią pozycją, którą warto brać pod uwagę są „węzły wędkarskie” – typowe miejsce gdzie nauczymy się wiązać dobry supeł.
Link do aplikacji