/  Aplikacje   /  Jak dodać aplikacje na pulpit?

Jak dodać aplikacje na pulpit?

Jak dodać aplikacje na pulpit?

Jak dodać aplikacje na pulpit?

Aplikacje są niezbędne do codziennego użytkowania komputera. Wiele z nich można łatwo dodać do pulpitu, aby ułatwić dostęp do nich. Poniżej przedstawiono kilka sposobów, w jaki można to zrobić.

Korzystanie z menu Start

Menu Start jest głównym punktem wejścia w system Windows. Możesz tam znaleźć wszystkie aplikacje, które masz zainstalowane na swoim komputerze. Aby dodać aplikację do pulpitu, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji i wybierz opcję „Utwórz skrót”. Skrót pojawi się na pulpicie.

Korzystanie ze sklepu Microsoft Store

Jeśli chcesz pobrać nowe aplikacje, możesz skorzystać ze Sklepu Microsoft Store. Wystarczy otworzyć Sklep Microsoft Store i wyszukać interesujące Cię aplikacje. Po znalezieniu odpowiedniej aplikacji, kliknij przycisk „Pobierz” i postępuj zgodnie z instrukcjami ekranu.

Po pomyślnym pobraniu aplikacji, możesz ją dodać do pulpitu poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji i wybranie opcji „Utwórz skrót”.

Korzystanie z witryny internetowej

Jeśli chcesz pobrać aplikacje spoza Sklepu Microsoft Store, możesz skorzystać z witryny internetowej producenta lub innego źródła. Wystarczy otworzyć stronę internetową i wyszukać interesujące Cię aplikacje. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami ekranu, aby pobrać pliki instalacyjne.

Po pomyślnym pobraniu pliku instalacyjnego, uruchom go i postępuj zgodnie z instrukcjami ekranu, aby zainstalować aplikację. Po jej zainstalowaniu możesz dodać ją do pulpitu poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji i wybranie opcji „Utwórz skrót”.

Podsumowanie

Dodawanie aplikacji do pulpitu jest proste i szybkie. Istnieje kilka sposobów na dodanie aplikacji do pulpitu – można skorzystać z menu Start lub Sklepu Microsoft Store lub też ze strony internetowej producenta lub innego źródła. W każdym przypadku należy postępować według instrukcji ekranu, aby pobrać pliki instalacyjne lub skróty do programów. Dodawanie programów do pulpitu umożliwia szybsze uruchamianie ulubionych programów bez potrzeby szukania ich w menu Start lub Sklepie Microsoft Store.

Leave a Comment