Scrabbdict – słownik do scrabbli
- Dodał Włochaty Wąż
- 22 września, 2013
-
1
Mimo, że sam osobiście nigdy nie grałem w Scrabble to gra jest mi znana dzięki wszelkim podróbkom i przeróbkom tego tytułu. Niegdyś spędzałem długie godziny na Kurniku, grając w Literaki. Większość młodego pokolenia zapewne nie kojarzy tego serwisu, dlatego ciekawskich zachęcam do odwiedzin – nic się nie zmieniło.
Myślę, że nie muszę tłumaczyć zasad Scrabbli, chodzi o układanie słów z wylosowanych wcześniej liter. Mimo, że wydaje się to łatwe to nie zawsze takie jest. W internecie znajdziemy masę stron, które oferują wygenerowanie słów z podanych im liter, jednak jest to niezbyt dyskretne zwłaszcza podczas gry w tradycyjne Scrabble z dala od komputera. Z naszymi smartfonami raczej się nie rozstajemy nigdy, i mimo, ze Scrabbdict nie powstał z myślą o oszukiwaniu to jest on zbawieniem dla wszelkich cheater’ów, wyświetlając możliwe słowa z podanych liter.
Aplikacja Scrabbdict teoretycznie ma służyć sprawdzaniu czy dane słowo istnieje w słowniku i czy możemy go użyć w grze oraz ile punktów jest warte. Możemy również włączyć opcję podpowiadania innych możliwych do ułożenia słów z podanych liter. Scrabbdict jest bardzo prosty i wygodny w użytkowaniu, ponieważ składa się z niewielu elementów. Główny ekran, na którym wpisujemy posiadane przez siebie znaki oraz przycisku do wyszukania pasujących słów, wygląda profesjonalnie i przyjemnie dla oka, od razu wiemy do czego służy aplikacja. Na drugim ekranie znajdziemy ustawienia aplikacji Scrabbdict’a. Mamy tam do dyspozycji 4 słowniki: amerykański, angielski, polski i francuski. Niestety domyślnie ustawiony jest język angielski (amerykański), dlatego na początku sądziłem, że aplikacja jest zepsuta. Nie zwlekajcie więc i po uruchomieniu aplikacji dostosujcie ją pod siebie.
Dlaczego warto wybrać Scrabbdict? Mimo, że konieczne jest wyłączenie i włączenie aplikacji po zmianach w ustawieniach, to jest schludna i prosta do bólu. Możemy również pokierować się patriotyzmem, ponieważ Scrabbdict wyszło z pod palców polskiego developera Piotra Sochalewskiego. Polecam.
Zobacz również
Podziel się
-
Damian VinGasoline Sierociński