Ski Jump – Deluxe Ski Jump na iPhone?

Ski Jump - android

Kto z was nie pamięta kultowej, swego czasu, gry na PC zwanej Deluxe Ski Jump? Aplikacja na smartfona Ski Jump nie jest wierną kopią znanego tytułu skoków narciarskich z naszych komputerów ale ma kilka cech wspólnych oraz swój urok. Dodatkowym plusem jest to, że istnieje darmowa jej wersja Ski Jump Lite, która nie odstaje za bardzo od płatnej wersji.

Do naszej dyspozycji mamy kilka trybów gry: Long Jump, K-Line, Battle, oraz trzy poziomy trudności: Beginner, Intermediate i Expert. W przypadku wersji Lite dostępny jest tylko pierwszy poziom trudności dla Long Jump oraz dwa poziomy dla rozgrywki typu K-Line. Tryb Long Jump to nic innego jak skok w dal – zwyczajnie – im dalej tym lepiej. Drugi tryb jest rozgrywką polegającą na skoczeniu jak najbliżej punktu K, czyli punktu konstytucyjnego danej skoczni. Zanim przejdę do opisu następnego rodzaju gry, dodam, że dobrą funkcjonalnością i zarazem dużym plusem gry Ski Jump jest ranking online. Ranking ten zawiera wyniki wszystkich graczy i jest on podzielony kolejno na rodzaje rozgrywki oraz poziomy trudności.

Ostatnim z trybów gry jest Battle czyli lokalny multiplayer, który z pewnością ucieszy fanów Deluxe Ski Jump ze względu na to, że przybliża on nieco grę do porównywanego tytułu z PC. Mianowicie chodzi o rozgrywkę z drugim graczem na jednym urządzeniu i porównywanie się z przeciwnikiem „skok po skoku”. Turniej niestety składa się tylko z 3 rund, w dodatku tylko na jednej skoczni. Po ciuchu liczę na to, że twórca Ski Jump rozwinie swoje dzieło i umożliwi graczom dłuższe rozgrywki, ponieważ gra jest ciekawa, bardzo prosta, co moim zdaniem przekłada się na jej potencjał.

Dla osób, które nigdy nie grały w tego typu gry, autor przygotował bardzo dobry tutorial opisujący cały proces skoku i to w praktyce. Po jego przejściu z pewnością każdy da sobie radę w dalszych poczynaniach w grze.

Link do pobrania:

Dostępne w App Store