Dumb Ways to Die – gra na Androida

dumb ways to die - android

Pewnie kojarzycie filmik z YouTube o tytule „Dumb Ways to Die”, prawda? Jeśli nie to zapewne z ciekawości go zaraz obejrzycie. Ułatwię częstując was linkiem, oto on -> Dumb Ways to Die. Dostępny jest on również z poziomu gry, więc możecie doczytać do końca i po ściągnięciu gry go obejrzeć. Gdy zobaczyłem grę w iTunes Store o tym samym tytule od razu się uśmiechnąłem i zabrałem za ściąganie, warto było.

dumb ways to die1m Dumb Ways to Die  gra na Androidadumb ways to die2m Dumb Ways to Die  gra na Androida

Dumb Ways to Die to zbiór zabawnych „mini gier” związany z bohaterami filmiku. Łącząc w całość poszczególne etapy gry i narzucając presję czasu autorzy znacznie utrudniają przejście z pozoru prostych poziomów. Gra oprawiona jest fragmentem MIDI utworu Dumb Ways to Die, który przyspiesza razem z tempem gry. W miarę zdobywania coraz większej ilości punktów odblokowują nam się kolejne postacie i poziomy do przejścia.

dumb ways to die3m Dumb Ways to Die  gra na Androidadumb ways to die6m Dumb Ways to Die  gra na Androida

Naszym zadaniem jest uratowanie wszystkich postaci przed przeznaczeniem znanym z klipu. Każdy z poziomów jest krótko opisany, więc niemal bezwarunkowo wykonujemy polecenie byle szybciej, dokładniej, itd. Jeden z początkowych etapów to bieg z płonącymi włosami, klikamy w ekran tak długo aż pęd powietrza je ugasi. Kolejny to odganianie piranii od zażywającego kąpieli bohatera czy odsuwanie jednej z postaci od krawędzi peronu. Mój ulubiony poziom, ze względu na sterowanie, to lot samolotem, musimy dmuchać w mikrofon by się nie rozbił. Ten etap można wyłączyć w ustawieniach ponieważ dobrze wiemy (albo i nie), że dmuchanie w mikrofon nie jest dla niego zdrowe.

dumb ways to die5m Dumb Ways to Die  gra na Androidadumb ways to die4m Dumb Ways to Die  gra na Androida

Myślę, że filmik jak i screeny z gry przekonały was do instalacji gry na swoim smartfonie. Śmieszna gra niby na chwilę ale miło do niej wracać, naprawdę polecam.

Link do gry:

googleplay Dumb Ways to Die  gra na Androidaappstore Dumb Ways to Die  gra na Androida

 • VanillaBear

  Szkoda, że link do gry na Android to tak naprawdę link do aplikacji ze zbiorem filmików z gry. ;)

  • http://appacz.net/ Włochaty Wąż

   Dziękuję za czujność. Moje przeoczenie, a Grzmiący Palec jak zwykle już śpi ;P

 • Gabriela

  Mam tą grę. Jest super.