Dumb Ways to Die – gra na Androida

dumb ways to die - android

Pewnie kojarzycie filmik z YouTube o tytule „Dumb Ways to Die”, prawda? Jeśli nie to zapewne z ciekawości go zaraz obejrzycie. Ułatwię częstując was linkiem, oto on -> Dumb Ways to Die. Dostępny jest on również z poziomu gry, więc możecie doczytać do końca i po ściągnięciu gry go obejrzeć. Gdy zobaczyłem grę w iTunes Store o tym samym tytule od razu się uśmiechnąłem i zabrałem za ściąganie, warto było.

dumb-ways-to-die1mdumb-ways-to-die2m

Dumb Ways to Die to zbiór zabawnych „mini gier” związany z bohaterami filmiku. Łącząc w całość poszczególne etapy gry i narzucając presję czasu autorzy znacznie utrudniają przejście z pozoru prostych poziomów. Gra oprawiona jest fragmentem MIDI utworu Dumb Ways to Die, który przyspiesza razem z tempem gry. W miarę zdobywania coraz większej ilości punktów odblokowują nam się kolejne postacie i poziomy do przejścia.

dumb-ways-to-die3mdumb-ways-to-die6m

Naszym zadaniem jest uratowanie wszystkich postaci przed przeznaczeniem znanym z klipu. Każdy z poziomów jest krótko opisany, więc niemal bezwarunkowo wykonujemy polecenie byle szybciej, dokładniej, itd. Jeden z początkowych etapów to bieg z płonącymi włosami, klikamy w ekran tak długo aż pęd powietrza je ugasi. Kolejny to odganianie piranii od zażywającego kąpieli bohatera czy odsuwanie jednej z postaci od krawędzi peronu. Mój ulubiony poziom, ze względu na sterowanie, to lot samolotem, musimy dmuchać w mikrofon by się nie rozbił. Ten etap można wyłączyć w ustawieniach ponieważ dobrze wiemy (albo i nie), że dmuchanie w mikrofon nie jest dla niego zdrowe.

dumb-ways-to-die5mdumb-ways-to-die4m

Myślę, że filmik jak i screeny z gry przekonały was do instalacji gry na swoim smartfonie. Śmieszna gra niby na chwilę ale miło do niej wracać, naprawdę polecam.

Link do gry:

Dostępne w Google PlayDostępne w App Store

 • VanillaBear

  Szkoda, że link do gry na Android to tak naprawdę link do aplikacji ze zbiorem filmików z gry. ;)

  • http://appacz.net/ Włochaty Wąż

   Dziękuję za czujność. Moje przeoczenie, a Grzmiący Palec jak zwykle już śpi ;P

 • Gabriela

  Mam tą grę. Jest super.